Dijital Baskı Nedir?
29/11/2022
Dijital Baskı Nedir?
29/11/2022

Dergi Baskısı Nedir?

Dergi baskısı çoğunluklu işletmelerin, firmaların reklam yapabilmesi ve kendilerini tanıtabilmesi için tercih ettiği etkili bir yöntemdir.      Dergi baskısı çok geniş kitlelere hitap etmektedir ve oldukça tercih edilir sebebi ise istenilen boyutta, adette, materyalde ve fiyatta baskı yaptırılabilir. Marka ve marke değerinizin geniş kitlelere yayılmasında dergi baskınızın yüksek etkisi vardır.

Dergi Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Her ürün firmanın, işletmenin istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Dergi baskılarında boyutlar da kişilerin seçtiği formda hazırlanır. Dergi boyutları baskının yüksek kalitede olması için ilk olarak ayarlanır.

İlk kez dergi baskısı yapmak isteyenler en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan birisi “Dergi baskı çeşitleri nelerdir?” sorusudur. Firmanın, işletmenin isteklerine göre dergileri parlak – mat selfonlu, lak uygulamalı baskı türleri olabilir, istek üzerine kabartmalı veyahut gofretli dergi basımı yapılabilir.

Dergi Baskısı İçin Ölçüler Nelerdir?

Dergi bastırmak isteyen firmalar için baskı boyutları en önemli kriterlerin başında gelir. Baskısı yapılacak ürün ile ilgili detaylı taslak çalışması yapanlar, tasarımın kusursuz ve benzersiz bir görünümde çıkmasını sağlarlar. Genellikle  A4 boyutunda dergi baskıları gerçekleşir. Bu boyut standart baskı ürünlerini bize sunar, yatay veya dikey olarakta kullanılabilir. Dergi baskı boyutları için kullanılan kağıdın kalitesi fazlasıyla önemlidir. Hazırlanan boyutlar derginin kalitesini gösterir.

Günümüzde en çok tercih edilen dergi ölçüleri A4 boyutudur. Dikey dergi tasarımlarıyla bireyler özgün tasarımlarını dergi üzerine işlemektedir. Yatay olarak kullanılan dergiler için A5 boyutu ideal bir boyuttur.

Dergi Baskı Fiyatları

Firmaların, işletmelerin veyahut kişilerin fazlasıyla merak ettiği bir konu ise dergi baskı fiyatları ve neye göre fiyatlandırıldıklarıdır.

Dergi baskı fiyatları belirlenen tasarıma göre farklılık gösterir. Hazırlanan güncel bir dergi tasarımıyla birlikte fiyatlandırma boyut ve sayfa sayısına göre belirlenmektedir. A4 ve A5 Baskı boyutları fiyatı belirlemede yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir