Ofset kutu – Ürün kutuları - Oluklu kutu – İlaç kutusu - Gıda kutuları ve daha fazlası...

Matbaa ve Ambalaj sektöründe sıkça kullanılan katlanır kutular, ürün cinsi, şekli, ağırlığı ve müşteri tercihlerine göre değişik birçok biçimde üretilebilir. Farklı üst ve alt kapak seçeneklerinden, değişik pencere türlerine kadar birçok şekilde üretilebilir. Genelde yan tarafına yapıştırma ve yan-dip yapıştırma uygulaması yapılır ve müşteriye sevk edilir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Atasoy Matbaa, teknolojinin ancak yaratıcı düşünceye hizmet ettiği ölçüde verimli olabileceğinin farkında.

Ofset kutuları ve farklı çeşit malzemelerden üretilen kutu ihtiyaçlarınızda materyal seçimi basımı ve farklı özellikleri ve bütçenize uygun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kurumsal firmalarla ihtiyaçları doğrultusunda her türlü ürünü sizler için özel üretiyoruz.

Ürün paketlemede ihtiyaç olan tüm kutu grupları karton ve oluklu olmak üzere gerek setleme gerek tekil ebatlara göre tasarlanır. Üretilen kutuların tüm hijyen kurallarına göre paketlenip sizlere ulaşana kadar ki tüm süreçler takip edilir.

İlaç kutuları – ürün kutuları - Paketleme kutuları - Oluklu kutular - Mukavva kutular - Kozmetik kutuları - Hediye kutuları - Çikolata kutuları - Pasta ve kek kutuları - Şarap kutuları - Mücevher ve takı kutuları - Saç ürünleri kutuları - Karton kutular - Karton Standlar - Pelur- Sarmar kağıtları gibi paketleme ürünlerinin tamamının ürün ve tedariğini sizler için gerçekleştiriyoruz.

İlaç Kutuları


Kutu üretiminde, kullanılan kağıt cinsi ve gramajı içine konulan ürünün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ebat, renk sayısı, laminasyon şekli değişken olup müşteri isteğine göre hazırlanmaktadır.

Amerikan bristol ve krome karton kağıttan genellikle üretilmektedir. 210gr - 400 gr kağıt gramajları aralığında üretilmektedir. Genellikle dispersiyon lak tercih edilmektedir. Kabartma lak gofre yapılabilmektedir. UV lak selefon uygulamalarıda yapılabilmektedir.

Amerikan Kilitli Kutular


Amerikan kilitli kutular alt kapak kısmında özel bir kilit sistemiyle zahmetsizce kapatılabilme özelliği ile herhangi bir yapıştırıcı kullanmadan içerisinde ürün konulabilen kutu çeşididir. Özel kesimli kutu çeşitlerinden olan "Tabanı kilitli kutu" özel bir yapıştırıcı veya dikiş gerektirmeden müşterinin kolayca ambalajlama yapabilmesini sağlar. Alt ve üst kilitleri sırasıyla kapatılıp kutu haline getirilir. Genellikle her sektöre hitap etmekle birlikte başlıca parakende kutusu, posta kutusu, kargo kutusu, züccaciye kutusu, tabak kutusu, Tıbbi kutu, Parfüm kutusu, teknolojik ürün kutusu vs. olarak kullanılır.

Dip Kilitli Kutular


Dip kilitli kutular, otomatik katlama ve yapıştırma hattında yapıştırıldıktan sonra kullanıcıya yan ve dip kısmı yapıştırılmış olarak müşteriye ulaştırılır. Dip kilitli kutular, ofset kutu veya flekso kutu baskı tipleri ile üretilebilir.

Özel kesimli dip kilitli kutu modeli olarak üretilebilmektedir. Dip kilitli kutular genellikle üretim sürecinde kolay kutu haline getirilebilmesinden dolayı daha hızlı üretim yapan firmaların tercihidir.

Askılıklı Kutular


Kendinde askılı kutular genellikle standlarda sergilenen ürünlerin kolaylıkla müşterinin hizmetine sunabilmek için kullanılan herhangi ekstra bir işlem görmeden satışa sunulması için tercih edilen kutu çeşididir.

Bu tarz kutular genelde teknolojik cihaz kutuları, tekstil ürün kutuları ve stantda satılan ürünler için kullanılır.

İç Odacıklı Kutular


İç odacıklı kutular içerisinde birden fazla parça barındıran ürünleri birbirinden ayırmak için kullanılırlar. Bu tarz kutular müşterilerimizin isteği doğrultusunda farklı boyutlarda ve farklı materyellerde üretilebilir.

Asetat Pencereli Kutular


Pencereli asetat kutular için farklı ölçü ve tasarım özelliğinde modeller için en kaliteli seçeneklerde sizler için üretilir. İstemiş olduğunuz ölçülerde ve gramajlarda farklı pencere boylarında ihtiyaçlarınıza göre belirlenir ve tedarik edilir. Pencereli kutu ambalaj çözümleri, ticari ihtiyaçlar için de şık çözümler sunar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ürünlerinizi sergilemek için tercih edebilirsiniz.

Sert Kapaklı Kutular


Sert mukavva kutular ortalama 1 mm ile 5 mm arasında tabaka mukavvaların istenilen ölçülerde kesilip, üzerine baskılı kuşe kağıt, kraft kağıt cilt bezi, kumaş gibi taslama enstrümanlarının giydirilmesiyle üretilir. İsteğinize göre kendinden kapaklı, kuşgözü kapaklı ve geçmeli sistemli gibi farklı özelliklerde üretim yapılır. Özellikli ağır tekstil ürünleri, lüks hediyelik eşya, seramik ürünler, hediye kutuları gibi yada hediye çiçek gönderimlerde tercih edilir bir ambalaj ürünü olmuştur.

Stand Kutuları


Stand tip kutular isminden anlaşılabileceği gibi market ve satış noktalarında kullanılmak üzere hazırlanan display kutulardır. Stand koliler, ürünü standart bir koli gibi satılacağı noktaya kadar taşır. Hazır hale getirildiğinde hem görsel olarak tanıtım yapar hem de satış noktası konumuna geçer.

Masaüstü karton stand marketlerde kasa yanı karton kutu olarak da kullanılabilir. Ayrıca display karton kutular raf üstü kutu olarak market veya satış noktasında raflarda yerini alabilir. Masaüstü standlar, eczane, süpermarket, benzin istasyonu, kırtasiye gibi birçok satış noktasında satış için markanıza ayrıcalık sağlar.

8710a71e31e977a738b8a11e22a8c90c
4d61bd7a525d858c68ff29c0272e1880
bc398be63801e94cf238dea38f261c56